Ivo Toman - O úspěchu

Autor: Miro Veselý | 23.5.2011 o 7:11 | (upravené 23.5.2011 o 9:40) Karma článku: 10,64 | Prečítané:  3894x

Aspoň krátky foto report z víkendovej prednášky Iva Tomana v Bratislave, v ktorej sa venoval téme úspech zo všetkých možných strán. Stručné zhrnutie: dobrý materiál, ku ktorému sa ešte bude dať vrátiť.

Posledný mesiac asi nebolo možné v Bratislave sa vyhnúť tomu, aby na vás z niektorého malého stĺpika...

...či billboardu nefľochol Ivo Toman. No a keďže si ho vždy rád vypočujem, tak som si krotko kúpil lístky.

Je celkom zrejmé, že Toman ide presne podľa stratégií, ktoré odporúča aj nám. Napísať knihu, prerozprávať ju na prednáške, natočiť z toho zvukové nahrávky a videozáznam. A pekne každé predať.

Takže pokiaľ ste nesedeli v publiku, budete mať možnosť s prezentovanými myšlienkami sa zoznámiť presne v tej forme, ktorá vám vyhovuje. Z knihy, nahrávky, alebo aj s obrazom.

Je jasné, že na prednáške nezaznel konkrétny návod, ako získať tie milióny, či ako začať podnikať v realitách. Padlo však množstvo inšpiratívnych nápadov a príkladov, ktoré ukazujú, ako sa prostredníctvom malých krokov môže človek začať posúvať ďalej.

Kto poznáte Tomanovu nahrávku Zásady úspěchu, ktorú pred nedávnom publikoval vo forme MP3, asi tušíte, že táto akcia bola jej rozšírenou verziou.

Myslím, že akcia bola spravená dobre. Návštevník odchádzal s pocitom, že veci sa zlepšiť dajú, vybavený mnohými príkladmi, čomu sa vyhýbať a čo podporovať. Zmysluplné, zaujímavé, chvíľami zábavné rozprávanie. Na Tomanovi je asi najzaujímavejšie to, že vie veci zjednodušiť až do krajnosti a tým sa aj zložité posolstvá stávajú celkom zrozumiteľné aj pre človeka, ktorý sa danej oblasti nikdy nevenoval.

Som rád, že aj u nás sa začínajú organizovať takéto akcie. Viem, ak si niekto odsedí 6 hodín na takejto akcii, neodíde odtiaľ úspešnejší, alebo s hotovým návodom. No ak sa v kuse niekoľko hodín sústredíte na to počúvať prednášku na určitú tému, často sa vám v duchu vynoria nové súvislosti, či riešenia otázok, ktoré si aktuálne kladiete. Práve v tom vidím význam toho, ak sa zúčastníte takýchto akcií. Predsa len - neodítete z nej. Ak čítate knihu, alebo počúvate záznam, ten sa dá kedykoľvek prerušiť.

Nepochybujem o tom, že v diskusii sa objavia aj opačné názory, ako je zbytočné nechať si vymývať mozog šarlatánmi, ktorí sa živia tým, že za drahé peniaze predávajú lacné báchorky. A tak to budeme mať aspoň o niečo pestrejšie. Kritici tohto druhu akcií sa zvyčajne spýtajú: no a čo už tak prevratného si sa tam dozvedel? Aspoň ťa to namotivovalo? Hmm?

Motivácia sa na takýchto akciách, samozrejme, získať nedá. Ak človek sám nemá chuť a dôvod niečo spraviť, tak to nespraví ani keby padali tie najlogickejšie možné argumenty. A keď chuť má, spraví to aj bez motivačnej literatúry. Na takýchto akciách si však môže zrekapitulovať a revidovať svoje postoje...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?