3 kroky k štíhlej línii - diel 3: koľko váži krása?

Autor: Miro Veselý | 14.1.2018 o 19:53 | Karma článku: 2,74 | Prečítané:  1200x

Aj keď krása je relatívny pojem, nemá žiadnu hmotnosť. Preto by bolo zbytočné, keby ste sa ju pokúšali odvážiť. Hoc... Krása síce nemá váhu, ale nepopieram, že niekedy zaváži pri výbere partnera/partnerky. 

Ešte stále sa väčšina z nás pri chudnutí sústreďuje na kilá. "Schudla som o 3 kilá" je výrok ktorý neraz znamená, že neprišlo ku chudnutiu. Skôr k strate vody. 

1. Štíhlosť nie je váhová jednotka

Viem, je zvykom posudzovať obezitu hmotnosťou. Šírka nohavíc, ani obvod pása však nie sú váhové jednotky. Keď má niekto 200 kíl, tak váha hovorí o jeho obezite dosť zrozumiteľne. Ale žena, ktorá má 68 kíl sa nemôže veľmi riadiť váhou.

  • Stačí, aby prestala soliť a "zhodí" tri kilá ako nič. 
  • Stačí pár týždňov dietovať bez pohybu a potom zas pribrať na sladkostiach. Váha bude rovnaká, ale brucho oveľa väčšie. 

Ostatne spravte si veľmi rýchly test. Neviete nič, len jedno číslo:

  • Ak má niekto 95 kíl, môže to znamenať štíhleho nadupaného športovca, alebo tučnejúceho fotelkára. 
  • Ak ale má niekto pás 95 centimetrov je prekticky isté, že nehovoríme o celkom štíhlej bytosti. 

Preto odporúčam merajte výsledky chudnutie podľa obvodu pása. Ak vám bude obvod pása klesať, vaše chudnutie ide správnym smerom. 

2. Smerujte k štíhlosti ale i rovnosti

Druhý tip na dnes bude smerovať k postoju. Najmä tučnejší ľudia so sedavým zamestnaním často trpia problémom zvaným zlé držanie tela. S ním potom súvisia neskoršie ťažkosti ako napríklad lordóza, kyfóza či klasika - ploché nohy prípadne neskôr haluxy. 

To všetko sú problémy ktoré súvisia s životným štýlom a najmä s (ne)pohybom. Bolesti chrbta sa dá predchádzať, podobne ako sme už hovorili v predošlých článkoch napríklad cvičením SM Systém. Pomôže dostať vaše svalstvo aspoň trocha do lepšieho stavu, než bolo počas obezity. 

Keď budete chudnúť a zároveň cvičiť niektorý vhodný tréning na svalový korzet, je to pre vás plus. Samozrejme, nemusí to byť nutne len SM Systém, ak máte osobného trénera, môže vám nastaviť aj iný druh tréningu. Dôležité je, aby ste po zoštíhlení mali aj rovnú, čiže vzpriamenú postavu.

3. Necvičte bicepsové zdvihy s krígľom

Nuž a tretí tip sa týka alkoholu. Počas chudnutia sa vám neoplatí prijímať alkoholické nápoje ani v malom množstve. Je to nepopulárne odporúčanie. Ale ak ho dodržíte, budete mať výsledky. 

Ak by ste zistili, že máte problém s tým, že by ste nepili, je to vždy možný varovný signál. Alkoholizmus vzniká nenápadne. Ak si nie ste istí, spravte si tento test:

Problém s alkoholom je ten, že taký pohárik vám dodá dosť veľa energie. Takže ak chcete schudnúť a vypiť trebárs jedno pivo, tak to by ste takmer celé jedno jedlo museli vyškrtnúť z jedálneho lístka. No a predstava stravy typu

  • raňajky,
  • desiata,
  • obed,
  • olovrant,
  • pivo

nedáva zmysel. Výživou, ani logicky. Navyše po pive budete krásne uvoľnení a nič vám nezabráni zjesť dve hrste arašidov a vrecko lupienkov. A bolo by po chudnutí. 

V stredu si povieme o diétach, ktoré môžu efektívne fungovať - pretože nie sú diétami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hrozby zabrali, ľudia prišli. Oravčania stáli v radoch už pred testovaním

Tri a pol percentu doteraz testovaných odhalili nákazu.

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba aj test.


Už ste čítali?