Dôchodcovia na smrť! (Druhý diel)

Autor: Miro Veselý | 12.5.2018 o 19:25 | Karma článku: 5,54 | Prečítané:  2033x

Pred 13. rokmi som začal a dnes píšem druhé pokračovanie článku o prechode pri tržnici v Bratislave. Často vidíme, ako na červenú stoja všetci. Teda zvyčajne okrem bicyklistov a dôchodcov. 

Minule som si na prechode pri tržnici spomenul, že pred 13-timi rokmi som písal článok Dôchocovia na smrť. Odvtedy sa nič nezmenilo, na červenú tu veselo prechádza najdychtivejšie ten, kto ledva chodí. Mladší ľudia zvyčajne čakajú na zelenú. 

Čo ma však zaujalo a prečo píšem článok je toto: Na križovatke sa objavil takýto plagát:

Najmä ak stojíte na červenú, môžete si ho všimnúť. Kto prebieha na červenú, asi sa sústredí skôr na autá. 

Na tomto prechode je veľmi kontrastná prevádzka. Niekedy zápcha, inokedy žiadne auto. Občas niekto prefrngne aj stovkou. (Auto, nie chodec.) Aj preto ho považujem za nebezpečný a radšej čakám na zelenú. 

Čím menej pohyblivý občan, tým dychtivejšie sa vrhá na vozovku. 

Na druhej strane - viem to aj pochopiť. Zelená tu svieti krátko, pomalší ľudia sa boja, že by nestihli. Tu by možno prišiel vhod príklad z inej križovatky, kde namiesto zelenej svieti odpočítavanie, koľko sekúnd ešte bude svietiť. To považujem za vynikajúci nápad!

Niečo však robí aj netrpezlivosť. Keď viditeľne nejde veľa áut, z prechodu sa stáva korzo. 

Škoda, že dnes, keď máme za bagateľ rôzne senzory a čidlá toto ešte nie je využité aj pri dopravnej situácii. Vedel by som so predstaviť že ak by pár kameriek vyhodnotilo situáciu ako bezpečnú, pustili by chodcom zelenú.

Na tejto križovatke je však nebezpečné prechádzať aj na zelenú.

Tu a tam vidím ako nejaký obrovský autiak niektorého malovtákového hrubokrka prefrngne stovkou na červenú a teda na chodcovskú zelenú. A tak sa zas úplne nečudujem tomu, že ľudia radšej pozerajú radšej na cestu ako na semafór. 

Pri fotografovaní týchto ukážok, napríklad, preletel trolejbus na červenú. Aspoň vidíte, aký som zlý fotograf a filmár. Nemám to. To sa bežne nevidí.

Keďže križovatka je kvôli rekonštrukcii podchodu celkom zchaosená, tak som vlastne celým článkom chcel upozorniť, aby ste dávali väčší pozor.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hrozby zabrali, ľudia prišli. Oravčania stáli v radoch už pred testovaním

Tri a pol percentu doteraz testovaných odhalili nákazu.

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba aj test.


Už ste čítali?